Filmy korporacyjne są skuteczną formą reklamy, zarówno dla dużych jak i małych przedsiębiorstw. To dobry i sprawdzony sposób na świadome budowanie wizerunku. Produkcja filmów korporacyjnych opiera się na przekazie informacji, może opisywać np.: produkty, usługi, historię firmy, itp. Dobrze zrealizowany film korporacyjny, przekazujący najważniejsze informacje, pozwala zapoznać się potencjalnemu klientowi z firmą. Dzięki odpowiednio wyselekcjonowanej treści może dowiedzieć się o usługach, produktach lub sukcesach firmy. Taki film reklamowy w połączeniu z atrakcyjnym obrazem, potrafi być bardzo skutecznym źródłem przekazu. Aby film reklamowy był ciekawy i wzbudził zainteresowanie odbiorcy, możemy zaproponować wiele rozwiązań. W trakcie produkcji filmu reklamowego możemy wprowadzić: animację, animowane infografiki, muzykę, lektora, zdjęcia, itp. W przypadku animowanych infografik: mogą być elementem, które merytorycznie wzbogacą przekaz. Dzięki nim, można przedstawić usługi w sposób bardziej szczegółowy, np. pokazać ofertę, wykresy, historię lub sukcesy firmy. Animowane infografiki pełnią także funkcję dekoracyjną. Jeśli są estetycznie zaprojektowane, stają się efektownym i integralnym elementem filmu.

Jak wygląda produkcja filmów korporacyjnych?

Do każdej produkcji filmu korporacyjnego indywidualnie, dlatego chętnie doradzimy, które rozwiązania będą najlepsze dla danego filmu. Aby produkcja filmu reklamowego przebiegła skutecznie, należy spełnić podstawowe założenia. Warto określić cel projektu i zdefiniować target – czyli do jakich odbiorców ma być skierowany film? Jaki chcemy osiągnąć efekt i jakie korzyści chcemy z niego uzyskać?

Etapy prac nad filmami korporacyjnymi

Praca i produkcja filmów korporacyjnych w dużej mierze opiera się na obraniu dobrej strategii. Odpowiednio przygotowany scenariusz i copywriting, nie tylko przekażą informacje, ale także stworzą klimat filmu i wpłyną na świadome budowanie pozytywnego wizerunku. Z naszej strony możemy zapewnić kompleksową opiekę merytoryczną i artystyczną. Odpowiadamy za całokształt produkcji filmu reklamowego, jego koncepcję kreatywną, przygotowanie scenariusza, copywriting, realizację zdjęć oraz finalną postprodukcję: robimy montaże, udźwiękowiamy materiał oraz dodajemy oprawę graficzną, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na każdym etapie produkcji filmowej, ściśle współpracujemy z klientem – tak, żeby finalny produkt spełnił wszystkie, stawiane mu założenia.

Gotowy film korporacyjny można zamieścić na własnej stronie internetowej, portalach społecznościowych lub serwisach z filmami, (np. YouTube / Vimeo). Doradzimy, jaki kanał dystrybucji będzie najlepszy do promocji i tym samym, trafi do jak największej liczby odbiorców.