Filmy produktowe to doskonały sposób na pełną prezentację produktu. Takie filmy efektywnie uzupełniają ofertę klienta. Dobrze zrealizowany film, nie tylko ukazuje produkt w pełnej krasie, ale przede wszystkim potrafi wyeksponować najlepsze i najważniejsze jego cechy. Dzięki temu, odbiorca filmu może dokładnie zapoznać się z prezentowanym produktem i odkryć jego zalety. Atrakcyjna formuła filmu i umiejętny przekaz, mają na celu wzbudzić jego zainteresowanie i docelowo zachęcić go do działania i zakupu.W produkcji filmów produktowych i spotów reklamowych, zwracamy uwagę na dwa podstawowe czynniki: jasność przekazu i atrakcyjność obrazu. Jasna i zwięzła treść pozwala skupić się na istotnych cechach produktu. Odpowiednio przygotowany scenariusz i copywriting mają istotny wpływ na dobre postrzeganie prezentowanych w filmie dóbr oraz skuteczność produkcji filmu produktowego. Atrakcyjny obraz jest równie ważny jak wyselekcjonowane informacje.  Efektowna oprawa filmowa ma na celu przykuć uwagę widza i wzbudzić u niego skojarzenia z profesjonalizmem. Połączenie tych czynników sprawia, że spot reklamowy staje się w odbiorze ciekawy w odbiorze i spełnia założone cele. W ten sposób otrzymujemy pełnowartościowy materiał filmowy.

Kiedy warto skorzystać z filmów produktowych

Nasze filmy produktowe, potrafią efektywnie uzupełnić ofertę klienta. Jeśli np. wprowadzasz na rynek nowy produkt i chcesz go pokazać z jak najlepszej strony, film najlepiej to odda. W zależności od typu produkcji filmów produktowych, przygotowujemy plan i odpowiednio dobieramy techniki filmowe. Używamy dedykowanego oświetlenia i perspektywy filmowania, tak aby wyeksponować bryłę produktu, design, jakość wykonania lub użytych materiałów.

Elementy produkcji filmów produktowych

W postprodukcji możemy także zaprojektować animowane infografiki. Takie animacje są integralnym i częstym elementem składowym spotu reklamowego. Merytorycznie uzupełniają przekaz. Dzięki nim, można przedstawić produkt w sposób bardziej szczegółowy, np. pokazać jego funkcjonalność, dane techniczne lub przedstawić proces działania. Animowane infografiki mogą równolegle pełnić funkcję dekoracyjną. Jeśli są estetycznie zaprojektowane, stają się efektownym dodatkiem do filmu. Odpowiednia i przemyślana oprawa graficzna nadaje spójności i dzięki niej, film staje się atrakcyjniejszy dla widza.

Produkcja filmów produktowych na urządzenia mobilne

Animowane infografiki lub opisy tekstowe mają też inną zaletę: w obecnych czasach, wiele osób oglądających film z urządzeń mobilnych (lub na Facebooku / Instagramie), ogląda go bez dźwięku. Produkcja filmów produktowych z użyciem infografik sprawdza się wtedy idealnie – przekaz trafia do widza, a film zachowuje swój sens.